بارگذار

دوره‌های آموزش کافه، قهوه و باریستا در کافه ناندو

صنعت قهوه را با ناندو یاد بگیرید.

 

ما به قهوه، کافه و فرهنگ کافه‌نشینی عشق می‌ورزیم و در عین حال رعایت و حفظ جدی استاندارد‌ها و  به‌روزبودن دانش‌مان بی‌اندازه برایمان اهمیت دارد.
اگر شما هم عاشق قهوه هستید و در عین‌حال، دوست دارید اصولی و گام‌به‌گام کار در کافه و پیچ‌و‌خم‌های مسیر صنعت قهوه را یاد بگیرید، ناندو در کنار شماست.

به‌روز‌رسانی: آموزش تحت شرایط شیوع ویروس کرونا

 

توجه داشته باشید که تمامی فضاها، ظروف و تجهیزات استفاده شده پیش، هنگام و پس از استفاده به طور کامل شست‌و‌شو و سپس ضدعفونی و استریل خواهند شد. تمامی ظروف تست و آموزش نیز اختصاصی خواهند بود.
ما برای سلامتی شما ارزش فراوانی قائلیم و اهمیت شرایط فعلی را درک می‌کنیم؛ بنابراین حداکثر تلاشمان را برای حفظ تندرستی شما خواهیم کرد.

دوره مقدماتی کافه

نوع دوره:

خصوصی (یک‌نفره)

مدت زمان دوره:

۲۰ ساعت (۵ جلسه ۴ ساعته در ۵ روز)

سرفصل‌های دوره:

• تاریخچه قهوه و کافه

• تئوری قهوه (شامل آسیاب، عصاره‌گیری اسپرسو و دم‌آوری فرنچ‌پرس و ایبریک کافی)

• استاندارد‌های فنجان طلایی

• لاته‌آرت مقدماتی

• نظافت و پاکیزگی دستگاه‌ها

• سایر نوشیدنی‌های بار گرم (شامل نوشیدنی‌های برپایه شکلات، چای‌ها و دم‌نوش‌ها)

• نوشیدنی‌های سرد (منوی محدود)

• نوشیدنی‌های برپایه بستنی و دسر

• اصول مقدماتی کار در کافه

این دوره‌ها کجا برگزار می‌شوند؟

به علت خصوصی بودن دوره‌ها و نیاز به استفاده مداوم از تجهیزات حین آموزش، این دوره‌ها فقط در تهران و در کافه ناندو برگزار می‌شوند. با رفتن به برگه «تماس با ناندو»، راه‌های دسترسی به ما را بخوانید.

هزینه این دوره‌ها چقدر است؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هزینه‌ها، لطفا به اینستاگرام ناندو دایرکت ارسال کنید و یا به تلگرام ناندو پیام بفرستید.

هزینه و نحوه تامین مواد اولیه مورد استفاده در آموزش به چه شکلی است؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط و نحوه تهیه مواد اولیه مورد نیاز برای آموزش، لطفا به اینستاگرام ناندو دایرکت ارسال کنید و یا به تلگرام ناندو پیام بفرستید.

بخش‌های تئوری این دوره برای من خسته‌کننده هستند. ضرورت فراگیری این موضوعات در چیست؟

شما نمی‌توانید خود را باریستا بدانید، ولی نتوانید توضیح دهید که قهوه از کجا می‌آید، در چه کشورهایی کشت می‌شود، شیوه‌های فرآوری آن چیست و تفاوت گونه‌ها کدام است. شناخت و اشرافی که به‌واسطه‌ی آشنایی با تاریخچه و موضوعات نظری نسبت به قهوه به‌دست می‌آورید، بی‌تردید در تهیه‌ی یک فنجان شات خدا به یاری شما می‌آید. (توضیح از آیکافی ©)